Näin Ansku Bergströmillä menee nyt



Ansku Bergström jakoi iloisia kuulumisia Instagramissa, kertoen viettäneensä vauhdikasta kulttuuriviikkoa. Viikon aikana Ansku on saanut nauttia upeista esityksistä, ja kulttuuri on ollut vahvasti läsnä hänen elämässään.

Eilen hän pääsi kokemaan unohtumatonta teatterielämystä katsomalla Moulin Rouge -musikaalin, ja heti perjantaina on vuorossa Tanssien Tähtiin -elokuvan ennakkonäytös. Ansku iloitsee siitä, että pääsee nauttimaan tanssista ja laulusta sekä lavalla että yleisössä.

“On ihanaa olla itse lavalla, mutta yhtälailla nautin siitä, että saan elää esitysten mukana yleisön seassa”, Ansku kirjoitti päivityksessään.

Viikkoon mahtuu myös terveellistä liikuntaa, sillä Ansku on ehtinyt juosta pari lenkkiä, käydä salilla ja viikonloppuna on luvassa pitkä lenkki luonnossa. Ei siis ihme, että Ansku on pitänyt huolta hyvästä sykkeestä.

Lisäksi hän paljasti, että eilen oli vuorossa myös kuvauskeikka, josta saamme kuulla lisää myöhemmin.

Ansku päätti viikkokuulumisensa toivotukseen: “Kivaa torstaita tyypit!” – ja näyttää, että kulttuuri ja liikunta yhdistyvät täydellisesti hänen arkeensa.

Lue myös: Ansku Bergström kertoo mielipiteensä Elina Gustafssonin ja Susani Mahaduran suhteesta

SUOSITUIMMAT