Suomen seuratuimpiin somevaikuttajiin kuuluva Sara Sieppi esitteli Instagramissa uuden lookin, joka keräsi hetkessä runsaasti huomiota ja kehuja.
Silmälasit ja uusi tyyli
Sara paljasti julkaisussaan hankkineensa itselleen silmälasit.
– “Kukas se täällä! Varasin näöntarkastuksen ja lähdin sieltä lasien kanssa kotiin,” Sara kirjoitti kuvatekstiin.
Muodonmuutokseen kuului myös kampaajalla ja meikissä käynti, mikä teki kokonaisuudesta entistä näyttävämmän.
Lue myös: Sara Sieppi paljastaa podcastissa – näin Martina Aitolehti pudotettiin realitystä
Fanit ja ystävät ihastuivat
Kommenttikenttä täyttyi nopeasti ylistyksistä.
– “Mä en KESTÄ miten noi lasit sopiiiiiiii,” juontaja Rosanna Kulju hehkutti.
– “Upea!” tiivisti yrittäjä Niina Kuhta.
– “Hot,” kehui malli Maryam Razavi.
Eräs seuraaja vertasi Sieppiä jopa poptähti Anastaciaan, jonka ikoninen tyyli 2000-luvun alussa muistuttaa nyt Saran lookia.
Uusi vaihe elämässä
Sara on muutenkin uuden edessä myös henkilökohtaisessa elämässään. Hänen kumppaninsa, jalkapalloilija Pyry Soiri, jäi syyskuun alussa ilman joukkuetta, kun hänen seuransa Athens Kallithea purki sopimuksen. Tämä voi merkitä jälleen uusia muutoksia pariskunnan arkeen ja mahdollisesti muuttoa ulkomaille.
