Markkinointialan yrittäjä ja juontaja Jasmine Pajari, 36, on yllättänyt seuraajansa sosiaalisessa mediassa kertomalla aiemmasta harrastuksestaan, jota moni ei osannut hänestä arvata.
– ”Tätä et tiennyt musta ja moottoripyöristä”, Jasmine kirjoittaa julkaisemansa videon yhteydessä.
Videolla Pajari poseeraa moottoripyörän selässä ja paljastaa, että hän koeajoi pyöriä Start!-nimiseen tv-ohjelmaan, jota esitettiin Nelosella 15 vuotta sitten.
Hurjia kokemuksia radalla
Jasmine kertoo myös ajaneensa legendaarisella Isle of Man TT -radalla suomalaiskuljettajan moottoripyörällä kilpailua edeltävänä harjoituspäivänä. Kyseessä on yksi maailman kuuluisimmista ja vaarallisimmista moottoripyöräkilpailuista, joka ajetaan Mansaaren julkisilla teillä.
– ”Unohtumaton elämys, kuten koko reissu muutenkin! Olen omistanut 7 eri pyörää tähän mennessä, kaikki Susseja tai Yammuja! Tykkään eniten ajella custom-pyörillä”, Pajari kertoo.
Vaikka hänellä ei tällä hetkellä ole omaa pyörää, Jasmine paljastaa, että hän pääsee kesäisin ajamaan asiakkaiden projektien kautta.
