Somevaikuttajan kuolema järkyttää



Meksikolais-kanadalainen somevaikuttaja Mary Magdalene, oikealta nimeltään Denise Jarvis, on kuollut 33-vuotiaana. Asiasta kertoo Daily Mail. Vaikuttaja tuli laajasti tunnetuksi etenkin viraaliksi levinneestä rintaimplanttionnettomuudesta.

Löydettiin Phuketissa hotellin jälkeen

Daily Mailin mukaan Mary Magdalene löydettiin kuolleena Thaimaassa Phuketissa. Lehden mukaan hän putosi kerrostalon yhdeksännen kerroksen parvekkeelta alas Patong Tower -rakennuksessa. Hotellin henkilökunnan kerrotaan löytäneen hänet menehtyneenä rakennuksen parkkipaikalta vain tunteja sen jälkeen, kun hän oli kirjautunut hotelliin sisään. Patong Toweria kuvaillaan Phuketin korkeimmaksi rakennukseksi.

Vaikuttaja kuljetettiin Patongin sairaalaan ruumiinavausta varten.

Viimeinen julkaisu nousi puheenaiheeksi

Lähteen mukaan Mary Magdalenen viimeinen julkaisu oli Truman Show -elokuvan loppukohtaus, jossa Jim Carreyn esittämä hahmo hyvästelee yleisönsä. Julkaisun kerrotaan levinneen viraaliksi. Daily Mailin mukaan hän oli myös vaihtanut yhden Instagram-tilinsä nimen kuolemaansa viittaavaan muotoon.

Tunnettiin kehonmuokkauksesta ja implanttivideosta

Mary Magdalene nousi suureen huomioon vuonna 2023, kun hän kertoi 95J-kokoa olleen rintaimplanttinsa räjähtäneen ja kuvaili itseään tuolloin “yksirintaiseksi kuningattareksi”. Hän kertoi myös, että äärimmäisyyksiin mennyt kehonmuokkaus olisi onnettomuuden jälkeen ohi. Lähteen mukaan hän aloitti kauneusleikkaukset 18-vuotiaana ja jäi operaatioihin koukkuun.

Vaikuttajalla kerrotaan olleen noin puoli miljoonaa seuraajaa eri somekanavissa. Hän jakoi sisältöä myös taiteestaan ja esitteli seuraajilleen maalauksia ja veistoksia.

Jos koet pahaa oloa tai itsetuhoisia ajatuksia, apua on saatavilla. Älä jää yksin.

Lähde: IL



SUOSITUIMMAT